Ciechocinek


Ciechocinek

Ciechocinek to znane od ponad 170 lat najsłynniejsze polskie uzdrowisko. Woda chlorkowo-sodowo-jodkowo-bromkowa ma właściwości lecznicze i naukowo potwierdzoną skuteczność w leczeniu chorób kobiecych.

Przez wiele lat mieścił się tu ośrodek I kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych AM w Warszawie oraz powstawały liczne opracowania naukowe dowodzące skuteczności działania ciechocińskiej solanki, w połączeniu z innymi metodami balneofizykalnymi, w schorzeniach ginekologicznych. 

W zawirowaniu związanym z transformacją ustrojową oraz rozwojem metod leczenia farmakologicznego i zabiegowego, ginekologia na wiele lat zniknęła z Ciechocinka. Jednak profil ginekologiczny uzdrowiska oraz właściwości lecznicze surowców naturalnych i klimatu pozostały.

Ciechocinek ma doskonałą lokalizację. Położenie blisko autostrady A1 oraz lotniska w Bydgoszczy, powoduje, ze podróż do nas nie jest uciążliwa. 

W Toruniu, oddalonym o kilkanaście kilometrów od Ciechocinka znajduje się Uniwersytet Mikołaja Kopernika, dzięki czemu możliwa jest współpraca naukowa i ciągłe doskonalenie naszych metod leczniczych.

Zdjcie: Bank Wizerunku Uzdrowisk Polskich, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP