Centrum Yulan
Myśląc holistycznie zdrowiu kobiet, stworzyliśmy Yulan Centrum Ginekologii, Fizjoterapii i Balneologii.

Poza ofertą gabinetu ginekologicznego,  proponujemy profesjonalną diagnostykę oraz specjalnie opracowane programy  terapeutyczne, uzupełnione leczeniem balneofizykalnym.

Współpraca z Sanatorium Zdrowie umożliwiła nam przygotowanie oferty specjalistycznych pobytów leczniczych oraz diagnostycznych dla kobiet.

Połączyliśmy nowoczesne technologie i najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny z tradycyjnymi metodami leczenia, w tym z zastosowaniem surowców naturalnych, m.in. borowin i wód leczniczych.


Nasze programy terapeutyczne wspomagane są zabiegami fizykalnymi, kinezyterapeutycznymi, odpowiednią dietą i edukacją zdrowotną.

Zespół Yulan tworzą lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki i położne, dietetyk oraz psycholog.

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzimy badania naukowe oraz organizujemy kursy i warsztaty specjalistyczne.

Współpracujemy z wybitnymi specjalistami zarówno w kraju jak i za granicą.

dr n med. Jolanta Zegarska


pomysłodawczyni i założycielka centrum

Lekarz specjalista ginekologii i położnictwa oraz balneologii i medycyny fizykalnej. Zatrudniona na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując przez 15 lat w Katedrze Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Bydgoszczy, a następnie w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym w Ciechocinku. Dzięki temu łączy i uzupełnia wiedzę z obu dziedzin medycyny

Pomysł


Pomysł na stworzenie centrum dedykowanego zdrowiu kobiet zrodził się już jakiś czas temu. Pracując w szpitalu, na oddziale ginekologii, czułam że kobiety potrzebują bardziej holistycznego podejścia do swoich problemów. Marzyłam o stworzeniu centrum, w którym będzie oferowane kompleksowe spojrzenie na zdrowie i problemy kobiet.

Budynek


Budynek, w którym znajduje się nasze Centrum, to jeden z najstarszych murowanych obiektów uzdrowiskowych w Ciechocinku. Wybudowany został w latach 60. XIX w. przez Józefę z Rutkowskich Sierakowską. Utworzyła ona fundację, z której dochód był przeznaczony na szpital św. Tadeusza w Ciechocinku.

Sanatorium Zdrowie


Nasze centrum powstało w ścisłej współpracy z Sanatorium Uzdrowiskowym "Zdrowie". Siedziba Centrum Yulan jest oddalona od budynku SU Zdrowie o niecałe 100 metrów. W Sanatorium Zdrowie znajduje się baza zabiegowa, w której odbywa się część zabiegów oferowanych w ramach naszych pakietów pobytowych.

Ciechocinek


Ciechocinek to znane od ponad 170 lat najsłynniejsze polskie uzdrowisko. Woda chlorkowo-sodowo-jodkowo-bromkowa ma właściwości lecznicze i naukowo potwierdzoną skuteczność w leczeniu chorób kobiecych.