centrum yulan

Myśląc holistycznie o zdrowiu kobiet

stworzyliśmy Yulan Centrum Ginekologii i Balneologii w Ciechocinku. Połączyliśmy tradycyjne i naturalne metody leczenia z nowoczesnymi technologiami i najnowszymi osiągnięciami medycyny. Nasze programy lecznicze wspomagane są zabiegami fizykalnymi, kinezyterapeutycznymi, odpowiednią dietą i edukacją zdrowotną.

Ciechocinek

to znane od ponad 170 lat najsłynniejsze polskie uzdrowisko. Woda chlorkowo-sodowo-jodkowo-bromkowa ma właściwości lecznicze i naukowo potwierdzoną skuteczność w leczeniu chorób kobiecych. Przez wiele lat mieścił się tu ośrodek I kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych AM w Warszawie oraz powstawały liczne opracowania naukowe dowodzące skuteczności działania ciechocińskiej solanki, w połączeniu z innymi metodami balneofizykalnymi, w schorzeniach ginekologicznych.

Dowiedz się więcej

Miejsce

w którym znajduje się nasze Centrum, można nazwać „domem zasłużonych kobiet”. Jest to jeden z najstarszych murowanych obiektów uzdrowiskowych. Wybudowany z czerwonej cegły w latach 60. XIX w. przez Józefę z Rutkowskich Sierakowską. Utworzyła ona fundację, z której dochód był przeznaczony na szpital św. Tadeusza w Ciechocinku.

Dowiedz się więcej

Pomysł

na stworzenie centrum dedykowanego zdrowiu kobiet zrodził się we mnie już jakiś czas temu. Pracując w szpitalu, na oddziale ginekologii, czułam że kobiety potrzebują bardziej holistycznego podejścia do swoich problemów. Marzyłam o stworzeniu centrum, w którym będzie oferowane kompleksowe spojrzenie na zdrowie i problemy kobiet.

Dowiedz się więcej

Doświadczenie

zawodowe zdobyłam pracując przez 15 lat w Katedrze Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Bydgoszczy, a następnie w Uzdrowiskowym Szpitalu Klinicznym w Ciechocinku. Pozwoliło mi to połączyć obie te dziedziny. Wiedzę swoją pogłębiam uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Pełniłam też funkcję dyrektora Zakładów Lecznictwa Uzdrowiskowego w uzdrowisku Wieniec Zdrój. Dwa lata spędziłam w Chinach, gdzie skupiłam się na połączeniu europejskich metod leczenia z tradycjami i medycyną Chińską.