Rejestracja

577 263 677

Pomysł

Pomysł na stworzenie centrum dedykowanego zdrowiu kobiet zrodził się już jakiś czas temu. Pracując w szpitalu, na oddziale ginekologii, czułam że kobiety potrzebują bardziej holistycznego podejścia do swoich problemów. Marzyłam o stworzeniu centrum, w którym będzie oferowane kompleksowe spojrzenie na zdrowie i problemy kobiet.

W naszym Centrum rozumiemy jak ważny dla zdrowia jest styl życia, dieta, komfort psychiczny i społeczny. 

Wiemy też, że z natury możemy czerpać ogromną wiedzę na temat leczenia, a mobilizacja możliwości własnego organizmu znacznie zwiększa skuteczność każdego leczenia, zarówno zachowawczego jak i zabiegowego.

dr n. med. Jolanta Zegarska
pomysłodawczyni i współzałożycielka centrum

 

Siedziba

Budynek, w którym znajduje się nasze Centrum, to jeden z najstarszych murowanych obiektów uzdrowiskowych w Ciechocinku. Wybudowany został w latach 60. XIX w. przez Józefę z Rutkowskich Sierakowską. Utworzyła ona fundację, z której dochód był przeznaczony na szpital św. Tadeusza w Ciechocinku.

Od 1903 r. przez wiele lat mieścił się tutaj pensjonat Heleny Prawdzic Kuczalskiej (1854-1927) - działaczki społecznej, pisarki, pionierki wychowania fizycznego kobiet w Polsce. W 1892 roku otworzyła w pierwszy w kraju Zakład Gimnastyki Szwedzkiej, Leczniczej, Zdrowotnej i Masażu dla Kobiet i Dzieci, który od 1906 r. funkcjonował w Ciechocinku.

Po wojnie działało tu Sanatorium Młodzieżowe, którym kierowała dr Anna Iwanowska. Następnie był tu Szpital Uzdrowiskowy nr 4 im. Janka Krasickiego. Jego długoletnim dyrektorem była Wiesława Wolfowa – wybitny pedagog, dama Orderu Uśmiechu, honorowa obywatelka Ciechocinka.

Historia budynku jest od początku związana z historią kobiet, jest to więc idealne miejsce na stworzenie centrum dla zdrowia kobiet.

 

Sanatorium Zdrowie

Nasze Centrum powstało w ścisłej współpracy z Sanatorium Uzdrowiskowym "Zdrowie". Siedziba Centrum Yulan jest oddalona od budynku SU Zdrowie o niecałe 100 metrów. W Sanatorium Zdrowie znajduje się baza zabiegowa, w której odbywa się część zabiegów oferowanych w ramach naszych pakietów pobytowych.

W Sanatorium Zdrowie znajduje się także strefa basenowa, restauracja "Warzelnia Smaku" oraz kawiarnia "Piernikowa". 

Pokoje, które oferujemy Państwu w ramach pakietów pobytowych, znajdują się Sanatorium Uzdrowiskowym Zdrowie oraz w Aparthotel Zdrowie  (na pierwszym i drugim piętrze budynku, w którym mieści się Centrum Yulan). 

Szczegółowe informacje na temat warunków zakwaterowania znajdują się w części "Pakiety pobytowe".

 

Ciechocinek

Ciechocinek to znane od ponad 170 lat najsłynniejsze polskie uzdrowisko. Woda chlorkowo-sodowo-jodkowo-bromkowa ma właściwości lecznicze i naukowo potwierdzoną skuteczność w leczeniu chorób kobiecych.

Przez wiele lat mieścił się tu ośrodek I kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych AM w Warszawie oraz powstawały liczne opracowania naukowe dowodzące skuteczności działania ciechocińskiej solanki, w połączeniu z innymi metodami balneofizykalnymi, w schorzeniach ginekologicznych. 

W zawirowaniu związanym z transformacją ustrojową oraz rozwojem metod leczenia farmakologicznego i zabiegowego, ginekologia na wiele lat zniknęła z Ciechocinka. Jednak profil ginekologiczny uzdrowiska oraz właściwości lecznicze surowców naturalnych i klimatu pozostały.

Ciechocinek ma doskonałą lokalizację. Położenie blisko autostrady A1 oraz lotniska w Bydgoszczy, powoduje, ze podróż do nas nie jest uciążliwa. 

W Toruniu, oddalonym o kilkanaście kilometrów od Ciechocinka znajduje się Uniwersytet Mikołaja Kopernika, dzięki czemu możliwa jest współpraca naukowa i ciągłe doskonalenie naszych metod leczniczych.